V ponedeljek, 23. 9. 2024, so osmošolci odpotovali na Štajersko, kjer so ves teden bivali v prenovljenem CŠOD Štrk v vasi Spuhlja pri Ptuju. Organizirano so imeli šolo v naravi z zanimivimi in s poučnimi dejavnostmi. Veliko so hodili, kolesarili, spoznavali značilnosti pokrajine, tu živečega rastlinja in živali ter celo vesolja. Spoznavali so tudi kulturne znamenitosti, kurentijo, se preizkusili v lokostrelstvu in raznih drugih športnih izzivih. Že na začetku potovanja smo se zmenili, da bomo preživeli teden brez telefonov. Dnevi skoraj brez telefonov so po našem mnenju pripomogli k intenzivnejšemu druženju. Učenci so se med seboj zelo povezali, navezali so stike tudi z učenci z druge šole, bili so zelo sproščeni, veseli, razigrani.

Za otroke, ki si še gradijo lastne osebnosti, je šola v naravi zelo pozitivna izkušnja, saj jim omogoča medsebojno spoznavanje v bolj sproščenem okolju ter jih spodbuja, da zaživijo kot ena velika družina.